W dniu 31 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matki.

 

Uczniowie naszej szkoły (klasy III – VI) wraz z opiekunami: Panią Danielą Walecko, Panią Małgorzatą Chodnicką, Panią Emilią Landas oraz ks. Erwinem Kuzajem i niektórymi rodzicami z okazji Dnia Dziecka pojechali na trzydniową wycieczkę do serca Tatr - Zakopanego hej. Program wycieczki był bardzo napięty, ale tez bardzo atrakcyjny. Było coś dla duszy i dla ciała. Podczas trzydniowego zwiedzania pięknych górskich krajobrazów towarzyszył nam przewodnik, który chciał przybliżyć i zarazić naszych uczniów miłością do polskich gór. A było się, czym zachwycać, ponieważ na trasie naszej wycieczki znajdowały się: cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywają zasłużeni dla miasta, kultury polskiej i Tatr, wjazd kolejką linową na Gubałówkę, a następnie zjazd kolejką krzesełkową i co rusz, pomiędzy zabudowaniami wyłaniała się nam wizytówka Tatr - śpiący rycerz, czyli Giewont. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, spacer nad Morskie Oko, uważane za najpiękniejsze górskie jezioro w Polsce oraz przejście malowniczą Doliną Chochołowską, która była ulubionym miejscem turystycznym Karola Wojtyły oraz Krupówki – jeden z najsłynniejszych deptaków w Polsce. Wśród atrakcji były również: przejazd bryczkami do Wielkiej Krokwi, wieczór góralski, podczas którego nasi uczniowie podskakiwali w rytmach najpiękniejszych góralskich przyśpiewek oraz ognisko z kiełbaskami. Pełni wrażeń, pamiątek oraz mam nadzieję z pobudzoną wyobraźnią i już kiełkującą miłością do polskich gór wróciliśmy do domów.

 

W ramach projektu In English mówię i liczę nasza „dziesiątka” wraz z opiekunem Panią Emilią Landas w dniu 21.05.2011 r. odwiedziła klimatyczne miasteczko Western City rodem z dzikiego zachodu, a znajdujące się w Ściegnach koło Karpacza. Czekało tam na nas wiele atrakcji: jazda konna, wspinaczka na pal męczarni, przejazd kolejką, rzucanie lassem oraz nożem do celu, pływanie indiańskimi łodziami canoe i wiele innych. Byliśmy świadkami prawdziwego pojedynku kowbojów, napadu na bank oraz podziwialiśmy piękne indiańskie tańce. Pełni wrażeń oraz pamiątek wróciliśmy do domów. Był to naprawdę bardzo udany dzień…

Emilia Landas

 

 

W dniu 12 maja 2011 roku uczniowie razem z nauczycielami: Panią Emilią Landa, Panią Beatą Stankiewicz i księdzem Erwinem Kuzajem wzięli udział w interesującej wycieczce. Zwiedzaliśmy Muzeum Wsi Opolskiej – Bierkowicach.

Dowiedzieliśmy się, jak kiedyś żyli ludzie na Opolszczyźnie i czym się zajmowali. Oglądaliśmy dawne drewniane budynki i wystroje wnętrz, zabudowania gospodarskie i maszyny rolnicze. Podziwialiśmy działanie drewnianego koła młyńskiego, którego ruch napędzała siła wody oraz obejrzeliśmy dawne urządzenia. Można je było dotknąć i wyobrazić sobie, jak dawniej pracował młynarz. Dużo emocji dostarczyła nam również wizyta w dawnej szkole. Siedzieliśmy w starych ławkach, oglądaliśmy książki, pióra i kałamarze. Słuchaliśmy, o czym dawniej uczyły się dzieci oraz jakie stosowano metody nauczania. Spacer alejkami  wśród zieleni drzew i traw sprawił nam wiele przyjemności i radości.

Na koniec zmęczeni letnim skwarem udaliśmy się na lody do centrum handlowego „Karolinka”.

Beata Stankiewicz

 
More Articles...
Tłumacz
Programy

Zegar